Kategorie
Depilacja

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa należy do innowacji wśród metod mających na celu usuwanie niechcianego owłosienia. Pozwala w sposób skuteczny usunąć włosy z niemal każdego miejsca na ciele. Jednak czy depilacja laserowa jest bolesna?

czy boli

Czym dokładnie jest laserowe usuwanie owłosienia?

Depilacja laserowa pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z każdego miejsca na ciele. Skupiona wiązka światła zastosowana w urządzeniu z dużą mocą przenika do wnętrza skóry prowadząc do uszkodzenia cebulek włosa, a więc struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów. W wyniku tego zjawiska dochodzi do samodzielnego wysuwania się włosów z mieszków włosowych prowadząc stopniowo do zwiększania się gładkości skóry. Warto podkreślić, że redukcja włosów po zabiegu następuje w sposób nieregularny, a dodatkowo zauważalne jest wyraźne osłabienie struktury włosów oraz spowolniony proces ich wzrostu.

Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa boli? To pytanie bardzo często zadawane przez kobiety. Warto podkreślić, że występują osoby o różnym progu bólu, a także różnej wrażliwości. Ponadto mamy do czynienia z różnego rodzaju sprzętem w gabinetach kosmetycznych, który może dawać różne odczucia, bardziej oraz mniej wyraźne. Oznacza to, że pytanie, czy depilacja laserowa boli nie może być jednoznaczna i określać odpowiedź tak lub nie.

Decydując się na tego rodzaju zabieg, warto bezpośrednio zasięgnąć informacji na temat odczuć zabiegu kosmetologa w danym salonie. Będzie to najlepiej sprawdzone źródło, dzięki czemu poczujemy się pewnie oraz bezpiecznie wykonując zabieg.

Zalety depilacji laserowej

  • wygładzenie powierzchni skóry w każdym miejscu na ciele;
  • zwiększenie pewności siebie oraz własnego samopoczucia;
  • brak okresu rekonwalescencji po zabiegu;
  • wysoka spontaniczność co dzień, a także w okresie wakacji;
  • poprawa wyglądu skóry (eliminacja podrażnień oraz przebarwień skóry przy permanentnych problemach związanych z naskórkiem);

Depilacja laserowa to innowacja wśród zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Pozwala w sposób skuteczny usunąć włosy niemal z każdego miejsca na ciele. Warto podkreślić, że na rynku kosmetycznym występuje wiele urządzeń, które zapewniają różne odczucia. Ponadto każdy z nas jest inny i cechuje się różną wrażliwością.  Stąd też odpowiedź na pytanie czy depilacja laserowa boli, nie jest jednoznaczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *