Kategorie
Depilacja

Czy można golić włosy w trakcie depilacji laserowej?

Depilacja laserowa należy obecnie do innowacji wśród pozostałych metod usuwających niechciane owłosienie. Stanowi więc najskuteczniejsze rozwiązanie w celu zapewnienia sobie efektu gładkiej oraz zadbanej skóry. Czy podczas depilacji laserowej można golić włosy?

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa zapewnia trwałe efekty gładkiej oraz zadbanej skóry. Skupiona wiązka światła jaka emitowana jest przez głowicę urządzenia trafia bezpośrednio do cebulki włosa. Tam prowadzi do termicznego jej uszkodzenia, a następnie samodzielnego wysuwania się włosów z mieszków włosowych.

Dzięki depilacji laserowej nie tylko wpływamy na poprawę gładkości skóry, ale również chronimy ją przed negatywnymi skutkami domowej depilacji, a więc zjawiskiem wrastania włosów, podrażnień po goleniu czy zapalenia mieszków włosowych.

Czy można golić włosy w trakcie depilacji laserowej?

Wiele osób rozpoczynających przygodę z depilacją laserową zastanawia się czy można depilować włosy pomiędzy zabiegami w salonie. Metod typu wosk, depilator, pasta cukrowa czy pęseta należy unikać, ze względu na usuwanie włosów wraz z ich cebulką. Metody usuwające łodygę włosa, a więc tradycyjna maszynka czy krem do depilacji są możliwe do użycia. Stosować je można w każdym momencie kiedy zachodzi taka potrzeba, i co ważne nie wpływają one na efekty zabiegu.

Ważną informacją dla wszystkich osób wykonujących zabiegi depilacji laserowej jest brak możliwości wykonywania depilacji woskiem, pastą cukrową, pęsetą oraz depilatorem.

Dużą zaletą depilacji laserowej jest fakt, że na skutek jej wykonywania dochodzi do zmiany struktury włosów, następuje ich osłabienie, a także zostaje spowolniony ich proces wzrostu. W wyniku tego dochodzi do rzadszej depilacji domowej. W mniejszym stopniu korzystamy maszynki do golenia czy kremu do depilacji.

Depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, zarówno młodszych jak i starszych. Ułatwia funkcjonowanie każdego dnia, zapewnia oszczędność czasu, poprawia wygląd i jakość naszej skóry. Istotną informacją dla osób wykonujących takie zabiegi jest fakt, że pomiędzy zabiegami depilacji można stosować krem do depilacji bądź tradycyjną maszynkę. Bardzo ważne jest, aby włosów nie wyrywać, ponieważ zabiegi nie przyniosą żadnych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *