Kategorie
Przygotowanie do zabiegu

Jak pozbyć się włosów trwale?

Jak pozbyć się włosów trwale? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, których owłosienie spędza sen z powiek. Od dawna kobiety stosują różnego rodzaju zabiegi mniej lub bardziej skuteczne mające na cele usunięcie niechcianego owłosienia. Jak usunąć je w sposób trwały? Podpowiadamy.

Jak pozbyć się włosów trwale?

Od lat kobiety korzystają z usług salonów kosmetycznych wykonując zabiegi depilacji lub samodzielnie przeprowadzając ją w domu. Obecnie występuje wiele metod na rynku kosmetycznym zapewniające efekt gładkiej skóry. Nieustannie jednak mamy niedosyt oraz chęć pozbycia się włosów w sposób trwały. Jak to zrobić?

Z pomocą przychodzi depilacja laserowa, a więc trwała metoda redukcji niechcianego owłosienia.

Laser diodowy Soprano wykorzystujący skupioną wiązkę światła stanowi obecnie innowację wśród pozostałych metod depilacji.

Dzięki wiązce światła o długości 840 i 910 nm, które wzajemnie się uzupełniają włosy usuwane są w sposób trwały. Aby osiągnąć efekt końcowy należy wykonać serię zabiegów, która obejmuje 6-8 wizyt w odstępach 4-6 tygodni.

Warto podkreślić, że z każdym przeprowadzonym zabiegiem włosy redukują się w ilości 30%, a także ich struktura osłabia się oraz zostaje spowolniony ich proces wzrostu. W wyniku tego depilacja domowa staje się rzadsza co powoduje poprawę kondycji skóry.

Na czym polega zabieg?

Zabieg depilacji laserowej polega na dokładnym oddawaniu tak zwanych „strzałów” na skórze. W bezpośrednim kontakcie ze skórą energia świetlna przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosów czyli struktur odpowiedzialnych za ich proces wzrostu.

Pierwsze efekty widoczne są po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Włosy wtedy samodzielnie wysuwają się z mieszków włosowych. Warto podkreślić, że wypadanie zachodzi w sposób nieregularny, ponieważ laser działa wybiórczo, tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Stąd też potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów w serii, w regularnych odstępach czasu.

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Wykonana seria zabiegów depilacji pozwala usunąć włosy na długi czas i cieszyć jej gładkością oraz komfortem każdego dnia. Warto podkreślić, że po całej serii zabiegów raz do roku należy wykonać tak zwany zabieg przypominający mający na celu podtrzymanie efektów całej terapii.

Jaki laser trwale usuwa włosy? I jest skuteczny?

Depilacja laserowa od wielu lat na rynku stanowi najskuteczniejsze rozwiązanie w temacie trwałego usuwania owłosienia. To dzięki odpowiedniej mocy, a co za tym idzie parametrów zabiegowych włosy usuwane są w sposób trwały.

Depilacja laserowa to zabieg, który wykorzystuje wiązkę światła o charakterze skupionym. Dzięki temu zjawisku dochodzi do skutecznego niszczenia struktur odpowiedzialnych za proces ich wzrostu.

Zabieg trwałego usuwania owłosienia polega na dokładnym wykonywaniu tak zwanych „strzałów” przy użyciu głowicy lasera. Światło w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa.

Tam prowadzi do jej podgrzania, a co za tym idzie termicznego uszkodzenia cebulek włosa. W wyniku tego dochodzi do samodzielnego wysuwania się cebulek włosów z mieszków. Efektem tego jest zwiększona gładkość skóry. Warto podkreślić, że depilacja laserowa wpływa nie tylko na zwiększoną gładkość skóry, ale również stanowi doskonałą profilaktykę dla zjawiska wrastania włosów, podrażnień po goleniu czy zapalenia mieszków włosowych.

Oznacza to, że depilacja laserowa wpływa na poprawę kondycji skóry chroniąc ją przed przykrymi defektami dermatologicznymi.

Jaki laser trwale usuwa włosy?

Trwałe usuwanie owłosienia następuje w przypadku zastosowania lasera o skupionej wiązce światła  jaką posiada laser diodowy Soprano. To urządzenie niemieckiej marki Asclepion, który wykorzystuje dwie długości światła 840 i 910 nm, które wzajemnie się uzupełniają prowadząc do zwiększenia efektów terapii.

Warto podkreślić, że laser diodowy Soprano prowadzi do trwałego usuwania włosów w sposób bardzo precyzyjny.

Urządzenie posiada różne rozmiary głowic, dzięki czemu zabiegi wykonywane są szybko oraz bardzo dokładnie. Każda z nich wyposażona jest w odpowiedni system chłodzenia, która zapewnia wysoki komfort podczas zabiegu.

Należy podkreślić, że lasery, których światło emitowane jest jako skupiona wiązka światła zapewniają trwałe efekty usuwania niechcianego owłosienia. Urządzenia te emitują energię o dużej i skupionej mocy, dzięki czemu skutecznie niszczy ona cebulki włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *