Kategorie
Przygotowanie do zabiegu

Jak przygotować się do depilacji laserowej ciała?

Depilacja laserowa to obecnie najbardziej trwała metoda usuwania zbędnego owłosienia występująca na rynku. Decydując się na tego rodzaju sposób redukcji włosów należy odpowiednio się przygotować, a także przestrzegać kilku ważnych informacji.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących w sposób trwały pozbyć się niechcianych włosów. Oznacza to, że zabiegi wykorzystujące skupioną wiązkę światła należą do najskuteczniejszych rozwiązań jakie obecnie występują na rynku kosmetycznym.

Depilacja laserowa, dzięki zastosowaniu intensywnej, a także skupionej wiązki światła przenika do cebulki włosa, która znajduje się w skórze właściwej. Podczas zabiegu w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Na skutek termicznego uszkodzenia cebulek włosa po upływie 10-14 dni następuje samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych. Warto podkreślić, że z każdym wykonanym zabiegiem dochodzi do redukcji około 30% włosów, ponieważ depilacja laserowa oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu.

Z każdym zabiegiem depilacji laserowej dochodzi także do osłabienia się struktury włosów, a także spowolnienia procesu ich wzrostu.

Jak przygotować się do depilacji laserowej ciała?

Depilacja laserowa ciała to zabieg, do którego należy się odpowiednio przygotować. Aby zapewnić skuteczny przebieg wizyty warunkiem niezbędnym jest ogolenie włosów na 1-2 dni przed planowaną wizytą w salonie. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie, kiedy włoski będą posiadać zbyt dużą długość, wówczas „przypalą się” podczas zabiegu, osłabiając w ten sposób efektywność, a także zjawisko to zapewni większy dyskomfort odczuć.

Dlatego też bardzo istotne jest, aby włoski do zabiegu były jak najkrótsze. Dzięki temu wiązka światła emitowana przez głowicę lasera nie skupia się na łodydze włosa, a tafia bezpośrednio do jego cebulki.

Decydując się na zabiegi depilacji laserowej należy również odstawić suplementy diety, które mogą wpływać bezpośrednio na porost włosów. Na uwagę zasługują tu związki aktywne takie jak: skrzyp polny, biotyna, pokrzywa, spirulina, witamina A. Związki te przyjmowane ogólnie oddziałują na cały organizm, dlatego istotne jest ograniczenie ich spożywania podczas wykonywania depilacji laserowej ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *