Kategorie
Depilacja

Wrastanie włosów – jak sobie z nimi radzić?

Wrastanie włosów to jeden z głównych problemów skórnych dotyczących kobiet. Bardzo często zjawisko to następuje w miejscach takich jak nogi, bikini. Jak radzić sobie z tego rodzaju defektami? Co stanowi najlepsze rozwiązanie dla skóry?

Wrastanie włosów

Zjawisko wrastania włosów to bardzo powszechny problem u kobiet. Jedną z przyczyn jego występowania jest regularna depilacja woskiem lub depilatorem będąca przyczyną wyraźnego osłabienia struktury włosów. To z kolei prowadzi do tego, że nie potrafią przebić się one przez warstwy skóry. Warto podkreślić, że zjawisku wrastania włosów często towarzyszy również uczucie swędzenia oraz dyskomfortu w postaci źle wyglądającej skóry. Warstwa zrogowaciałego naskórka uniemożliwia przedostanie się osłabionych wcześniej włosów, co w efekcie prowadzi do powstawania obrzęku w głębszych warstwach skóry. W sytuacji zaniedbania tego problemu może dojść do rozwinięcia się stanu zapalnego, powstawania przebarwień pozapalnych oraz blizn.

Inne przyczyny wrastania włosów:

  •     mechaniczne usuwanie owłosienia wraz z cebulką za pomocą depilatora, pasty cukrowej lub wosku,
  •     wielokrotne korzystanie z jednorazowych maszynek, brak odpowiedniej higieny akcesoriów do golenia,
  •     brak regularnego złuszczania skóry,
  •     nieodpowiednie nawilżanie,
  •     skłonność do wrastania włosków może być również uwarunkowana genetycznie. 

Wrastanie włosów – jak sobie radzić?

Wrastanie włosów to często pojawiający się defekt skórny. Mimo że kobiety często borykają się z tego rodzaju problemami istnieje metoda, która w sposób skuteczny pozbywa się wrastania włosów. Mowa o depilacji laserowej – trwałej redukcji owłosienia laserem diodowym.

Depilacja laserowa to zabieg często polecany również przez lekarzy dermatologów. Stanowi więc doskonałe rozwiązanie dla kobiet ze skłonnością do probelmów o charakterze wrastania włosów, zapalenia mieszków włosowych czy podrażnień po tradycyjnych metodach depilacji.

Zabiegi depilacji laserowej wpływają nie tylko na stopniową redukcję włosów, ale również przyczyniają się one do znacznej poprawy wyglądu skóry. Korzystnie oddziałują również na kobiecą psychikę, a więc zwiększa pewność siebie, poprawia samopoczucie, a także uwalnia od ograniczeń każdeo dnia.

wrastanie włosów

Wrastanie włosów to często pojawiający się problem u kobiet, jednak aby mu zapobiegać lub skutecznie zwalczać istnieją pewne rozwiązania. Wśród nich znajduje się depilacja laserowa – trwała redukcja owłosienia. Dzięki tego rodzaju zabiegom skóra zyskuje zdrowy wygląd oraz niesamowitą gładkość, której nie da się osiągnąć stosując tradycyjne metody usuwania włosów Więcej info: https://www.depilacja-laserowa-warszawa.waw.pl/blog/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *