O depilacji

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabiegi depilacji laserowej polegają na zastosowaniu energii lasera, który emituje wiązkę światła, pochłanianą przez pigment melaniny zawarty w włosie. To prowadzi do selektywnej fototermolizy, czyli przepalenia struktury odpowiedzialnej za wzrost włosa, niszcząc jego macierz.

Nasz medyczny laser do usuwania owłosienia, który wykorzystuje najnowsze niemieckie technologie. Dzięki temu zabiegi depilacji są wyjątkowo skuteczne i bezbolesne, co przekłada się na trwałość efektów i koszt. Badania kliniczne potwierdzają skuteczność urządzenia, a już po 4 zabiegach widać zadowalające rezultaty.

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej, konieczna jest konsultacja z kosmetologiem, który dokładnie oceni stan skóry i wykluczy przeciwwskazania. Po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry, które zostaną przedstawione przez specjalistę.

Zapraszamy do naszego salonu depilacji laserowej We Wrocławiu

oraz salonu depilacji laserowej z Warszawy przy Złotych Tarasach

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Po serii zabiegów (minimum czterech) efekt utrzymuje się do 7 lat.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem nie należy:

  • stosować kremów (w dniu wizyty)
  • opalać skóry (na miesiąc przed)
  • stosować samoopalaczy
  • wyrywać włosów (można je golić maszynką).

Ponadto powinno sięstarannie zgolić obszar poddawany depilacji w dniu wizyty.

 

 Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Kompendium wiedzy na temat depilacji.

Skutki uboczne depilacji laserem.

Czy można golić włosy w trakcie depilacji laserowej?

Czy:

 –depilacja laserowa boli?

jest bezpieczna?

-jest na trwałe?

-jak się przygotować?

-jak poradzić sobie z wrastaniem włosów?

Czy warto wykonać depilację laserową?

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

 

Przeciwskazania:

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej, należy dokładnie przebadać swoje zdrowie oraz historię medyczną. Należy poinformować specjalistę o wszelkich dolegliwościach lub schorzeniach, takich jak problemy z sercem, ciąża, choroby skóry czy epilepsja. W przypadku stosowania leków przeciwzapalnych, należy skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem. Przed zabiegiem należy również zrezygnować z depilacji chemicznej lub mechanicznej, a także z kremów zawierających retinol. W okresie przed zabiegiem zaleca się unikanie opalania oraz ziół. Poza tym, należy przestrzegać zaleceń specjalisty dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu depilacji laserowej.

O czym powinieneś wiedzieć?

Istnieją różne metody depilacji, a jedną z najpopularniejszych jest depilacja IPL. Należy jednak pamiętać, że istnieje różnica między depilacją laserową a IPL-em. Metoda laserowa, tak jak w przypadku naszego urządzenia, skutecznie usuwa włosy na zawsze, natomiast IPL jedynie deformuje cebulki włosów, co nie daje trwałych efektów. Istnieje również ryzyko poparzenia skóry w trakcie depilacji IPL-em, ponieważ urządzenie emituje wiele długości fal, przez co rozgrzewa również okoliczne tkanki. W związku z tym, wybierając metodę depilacji, warto zdecydować się na profesjonalny sprzęt i zaufać specjalistom, co zwiększy szansę na uzyskanie trwałych i bezpiecznych efektów. Należy pamiętać, że u osób, które korzystały z depilacji IPL, skuteczna depilacja laserowa może być trudniejsza.